"საქართველოს მწვანეთა პარტიის" ლიდერმა, გიორგი გაჩეჩილაძემ 3 ივნისს გამართულ პრესკონფერენციაზე წლევანდელი არჩევნების შედეგები შეაფასა:
"_ როგორც ცნობილია, წინასაარჩევნოდ ცესკო-მ "მწვანეთა პარტია" არ დაარეგისტრირა. დიდი მადლობა მინდა ვუთხრა "სახალხო-დემოკრატებსა" და ნიკა ივანიშვილს, რომელთაც არჩევნებში მონაწილეობის საშუალება მოგვცეს. მე პარლამენტის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი გახლდით ჩუღურეთში. ხელისუფლებამ არჩევნები ტოტალურად გააყალბა, რისთვისაც სამი მეთოდი გამოიყენა: ე.წ. "სომხური კარუსელი", ბიულეტენების გაბათილება და ჩვენი ბიულეტენების "ნაციონალებისთვის" მიკუთვნება. ყველა რეკორდი მოხსნა საპარლამენტო ბიულეტენების გაბათილებამ, რამაც 10%(!!!) შეადგინა. ეს ყველაფერი დღისით, მზისით, ყველას თვალწინ ხდებოდა. ამის მიუხედავად, არჩევნებში 10 პროცენტი, რეალურად კი _ 20-21% მოვიპოვე. ლოგიკური გათვლებით, ჩვენი პარტიის დარეგისტრირების შემთხვევაში, თბილისის მასშტაბით 16-18 პროცენტს ავიღებდით, რაც იმას ნიშნავს, რომ შედეგებით მე-2 ან მე-3 ადგილს დავიკავებდით. ასეთ შემთხვევაში, "მწვანეთა პარტია" გახდებოდა კვალიფიციური სუბიექტი, შეძლებდა საარჩევნო კომისიებში თავისი წარმომადგენლების შეყვანას, დაფინანსებას მიიღებდა სახელმწიფო ბიუჯეტიდან, სატელევიზიო არხებს აუცილებლად მოუწევდათ პარტიის მუშაობის გაშუქება; თუმცა, სააკაშვილის მთავრობას რეალური და უკომპრომისო ოპოზიციური პარტიის გაძლიერება არ აწყობს და ვფიქრობთ, სწორედ ეს იყო რეგისტრაციაში არ გატარების ძირითადი მიზეზი; "მწვანეთა პარტია" სასამართლოს მეშვეობით ჩუღურეთის საარჩევნო ოლქში დაფიქსირებული ხმების თავიდან გადათვლას მოითხოვს. სამომავლოდ კი, კონსტიტუციის ფარგლებში, ჩავერთვებით ყველა პოლიტიკურ პროცესში, რაც დაამთავრებს ამ ხელისუფლების პარპაშს ჩვენს ქვეყანაში," _ განაცხადა გიორგი გაჩეჩილაძემ.

The leader of Georgia Greens Party at a conference arranged on June 3, gave the estimation to this year elections -“as it is known, prior to elections the Central election commission didn’t register the Greens Party. I want to thank very much “All People’s Democrats” and Nika Ivanishvili for giving us an opportunity to take part in elections. I was a candidate for parliament major deputy in Chugureti district. The authorities have totally falsified the elections. For this purpose three methods have been used: so called “Armenian roundabout”, annulment of ballot – papers, which made up as much as 10% (!!!). All this was done in broad daylight, openly, for everybody to see. Nevertheless, in elections I have obtained 10 percent, but actually – 20-21%. By logical calculations in case our Party had been registered, we would have taken 16-18 percents on Tbilisi scale. That means that according the results we would have occupied the second or the third place. In that case the Greens Party would have become a qualified subject, could have included its representatives in election commissions, would have received financing from the state budget, television channels would have been obliged to highlight the Party activities.
But strengthening of uncompromising, really opposing party doesn’t suit Saakashvili Government. We think that was the very reason of our non – registration in elections. The Greens Party will demand a recount of votes stated in Chugureti election district by appealing to the court. In future, within the limits of constitution we intend to join in all political processes that will put an end to arbitrary performance of the present authorities in our country”, declared George Gachechiladze.